JA slide show
 

Медичний огляд до школи

E-mail Печать PDF

Медичний огляд до школи має чітку мету: визначення готовності дитини до навчання (так звана «шкільна зрілість»). Це певний перелік питань на які повинен відповісти кожен фахівець, відповідно до свого профілю.

 

На підставі цих відповідей, лабораторного обстеження т.і. педіатр робить загальний висновок та дає рекомендації. Наприклад: дитина зі зниженням зору має сидіти на 1-3 парті. Або: який рівень навантаження може витримувати ця дитина на уроках фізичного виховання. На жаль, зараз далеко не всі «фахівці» розуміють головну мету медичного огляду. Дуже часто огляд проводиться формально, або шукаються неіснуючі хвороби, аби виправдати свої амбіції «великого діагноста», чи просто «розвести на гроші».


Оптимально коли Ваш педіатр, який спостерігає Вашу дитину, візьме на себе відповідальність, та організує огляд так, щоб це було максимально просто, швидко і головне ефективно, з огляду на основну мету медичного огляду.

Щеплення – захист здоров’я дитини

Щеплення ми робимо не для школи чи садочку. Щеплення робиться щоб захистити дитину від особливо небезпечних хвороб. Відповідальність батьків полягає не тільки в тому щоб купити найдорожчу форму, чи записати в «круту» гімназію, а й в тому, що дитину необхідно вакцинувати, аби в подальшому зберегти її здоров’я.

Харчування

Режим харчування дитини не змінюється. Залишаєтьсь 4-х разовий прийом їжі на день. Сніданок, обід, полуденок та вечеря. Суворий контроль калорій потрібен тільки певній категорії дітей, це повинен сказати педіатр за результатом огляду. Наприклад, дитині з надлишковою вагою. Всім іншим дітям необхідне харчування різноманітне за набором продуктів, бажано натуральних. Тоді дитина не буде потребувати синтетичних полівітамінів.

Слід звернути увагу батьків на необхідність контролю за дотриманням вимог харчування в шкільній їдальні. Також слід контролювати дитину, чи не зловживає вона фаст-фудом, снеками, газованими напоями.

Вимоги до школи

Режим дня школяра це і є профілактика втоми. Навчальний процес в школі організований таким чином, щоб кожна дитина, яка досягла шкільної зрілості могла витримувати ці навантаження. Є певні вимоги до шкільних меблів, до розміщення освітлення та багато іншого, що є профілактикою сколіозу, короткозорості т.і. Головне чи є у батьків бажання спитати про це класного керівника, бо відсутність батьківського контролю і призводить до порушень санітарних норм.

Дуже важливо узгодити з педіатром можливість додаткових навантажень. Бо інколи за нашими амбіціями, за численними модними секціями та курсами «індивідуального зростання», японською, китайською чи ще якоюсь мовою, ми забуваємо про головне – дитину та її щасливе дитинство.

Обновлено ( 21.08.2015 11:29 )  

Обьявления

Реклама от GoogleВы здесь: Главная Інформація для дбайливих батьків Медичний огляд до школи

Дитячий лікар рекомендує

ber2 Информація для дбайливих батьків

Абонементи, контракти

artem-1Програми медичного спостереження

Виклик педіатра

artem-2Дитячий лікар на дом